Rozwój komunikacji

Dzisiejszy świat to ogrom możliwości zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię jaką jest komunikacja – technologia odegrała w tym znaczącą rolę. Dla współczesnych nie do pomyślenia jest, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie słyszano o telefonach, przynajmniej nie wszędzie, i głównym kanałem komunikacji były listy, które do adresata docierały czasem tygodniami, w czasie wojny miesiącami, a czasem wcale oraz telegram, którego usługi były bardzo drogie i korzystano z nich jedynie gdy było to naprawdę konieczne.

 

Współczesne możliwości związane z komunikacją

 

Dziś jest zupełnie inaczej: w ciągu ostatnich kilkunastu lat technologia komunikacyjna tak bardzo się rozwinęła, że możemy pozostawać w stałym, bezpośrednim kontakcie z praktycznie dowolną liczbą osób na całym świecie: mamy do dyspozycji telefony, SMS-y, MMS-y, maile, komunikatory i portale społecznościowe, telefony satelitarne i tak dalej. Dzięki tak wielu kanałom komunikacyjnym każdy na pewno znajdzie idealny dla siebie sposób, który będzie nam pomagał w utrzymywaniu relacji z innymi ludźmi.

 

Bliżej, ale dalej

 

Mimo tego że mamy tak wiele możliwości szybkiego i bardzo wygodnego nawiązywania oraz podtrzymywania kontaktu z innymi pojawiło się bardzo niepokojące zjawisko: część ludzi zamyka się w swoim wewnętrznym świecie, a z nowoczesnej technologii korzysta tylko i wyłącznie po to, by grać w gry czy też surfować po internecie. Takim osobom warto pokazać, jak piękne są relacje międzyludzkie i że każdy może czerpać z nich radość. Dobrze jest nauczyć je korzystania z nowoczesnych urządzeń w trochę innym celu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *